Kredyt na samochód dla firm - o tym trzeba wiedzieć

Co musisz wiedzieć przed wzięciem kredytu na samochód dla firm?

Poleć ten wpis

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, korzysta z prywatnych samochodów. W pewnym momencie jednak nadchodzi moment, gdy samochód firmowy staje się koniecznością. Podpowiadamy, co warto wiedzieć biorąc kredyt na samochód dla firm!

Jak dostać kredyt na samochód dla firm krok po kroku?

Przed udaniem się po kredyt na samochód dla firm, należy wiedzieć, jaki model auta firmowego spełni wszelkie wymagania przedsiębiorcy. Może być to zatem pojazd osobowy lub użytkowy. Następnie należy wypełnić wniosek kredytowy w banku lub banku samochodowym. Bank samochodowy jest ciekawą opcją, zwłaszcza dla osób, które interesuje kompleksowa oferta produktów i skrócony czas załatwiania formalności. Bank samochodowy dostarcza najczęściej ofertę: konkretnych modeli samochodów, kredytu, a także pakietów serwisowych lub ubezpieczeniowych.

Czym jest kredyt samochodowy dla firm?

Kredyt samochodowy jest formą kredytu bankowego, która może być przeznaczona na konkretny cel, czyli w tym przypadku jest to zakup pojazdu. Do głównych zalet kredytu na samochód dla firm zalicza się niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu obrotowego (który może być zaciągnięty na dowolny cel związany z przedsiębiorstwem). Wynika to z faktu, że kredyt jest objęty dodatkowym zabezpieczeniem, w postaci współwłasności pojazdu z bankiem do momentu, w którym kredyt zostanie spłacony.

Kredyt na samochód dla firm – jakie dokumenty warto mieć ze sobą?

Przed podpisaniem umowy warto pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiednich zaświadczeń, takich jak:

  • NIP i REGON firmy,
  • dokumenty potwierdzające dochody i wielkość majątku firmy,
  • oświadczenie o niezaleganiu z podatkiem do Urzędu Skarbowego,
  • oświadczenie o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenie

 

Wkład własny i inne parametry, czyli na co zwrócić uwagę wybierając kredyt samochodowy?

W pierwszej kolejności należy ustalić z bankiem wysokość wkładu własnego. Kwota ta jest zazwyczaj ustalana indywidualnie z bankiem i może zaczynać się ona od równowartości 10 procent wartości pojazdu. Równie ważne dla konsumenta będą kwestię związane z wysokością prowizji i oprocentowania. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe ubezpieczenia. Dzięki takiemu podejściu konsument może otrzymać atrakcyjną ofertę dla sfinansowania nowego firmowego pojazdu.