Jak kupić auto i na nim nie stracić?

Poleć ten wpis

Kupno samochodu często wiąże się z analizowaniem wszystkich za i przeciw, które są związane z ceną wybranego modelu oraz koszami jego użytkowania. Kluczowymi czynnikami przy wyborze auta są te, które w trakcie eksploatacji nie pogrążą naszego portfela. Jak wybrać żeby nie stracić? To pytanie, zadawane przez każdego kierowcę stającego przed zakupem wozu, poddaliśmy analizie.

Szukaj, a znajdziesz

 

Auta tanie w eksploatacji mają to do siebie, że trzeba się nieźle napocić, żeby nie natknąć się na minę, często bowiem zdarzają się brykasytuacje, w których dealerzy starają się wcisnąć potencjalnemu klientowi samochód tylko pozornie niesprawiający kłopotów, którego późniejszy remont wielokrotnie przewyższa jego wartość.

Zapytaj specjalisty

Po rady w temacie zakupu dobrego, taniego samochodu watro zwracać się do ekspertów, dla których branża motoryzacyjna nie zna żadnych tajemnic. Ciekawym rozwiązaniem może być również lektura wydawnictwa Kelley Blue Book corocznie od dziewięćdziesięciu lat podsumowującego rynek samochodowy pod względem jakości i wydajności.

Czynniki ważne przy wyborze

Biorąc pod lupę tanią eksploatację należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak: dostępność części zmiennych, spalanie paliwa, możliwość założenia instalacji gazowej, łatwość serwisowania. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na półkę cenową, w którą się celuje, albowiem nie możemy oczekiwać cudów od auta kosztującego tyle, co jedna wypłata.

W takich sytuacjach należy wykazać się ogromną wyrozumiałością dla „nowego” auta.

Rankingi wskażą drogę

Trzymając się cen samochodów w okolicach kilku tysięcy złotych, najnowsze rankingi polecają głównie:

Nissana Micrę 1.0,

Seata Ibizę II 1.4,

Citroena Saxo 1.1,

Daewoo Matiza 0.8,

Renault Twingo.

Wymienione samochody są wybranymi z tych, które charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji. Dzięki temu, że są one pojazdami łatwo dostępnymi, zdobycie części zamiennych nie będzie sprawiało trudności, a spalanie paliwa jest na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo cena zakupu tych aut mieści się w okolicach kilku tysięcy złotych, co sprawia, że są w zasięgu ręki każdego, kto nie chce wydać fortuny na zakup czterech kółek.