Jak wybrać dobre ubezpieczenie dla nowego samochodu?

Jakie ubezpieczenie dla nowego samochodu warto wybrać?

Poleć ten wpis

Ubezpieczenie nowego samochodu to obowiązek każdego, kto kupił dla siebie nowy samochód. Sprawdź, które ubezpieczenia są obowiązkowe, a które dodatkowe. Dowiedz się, dlaczego warto zwrócić uwagę na dodatkowe polisy ubezpieczeniowe!

Obowiązkowe ubezpieczenie dla nowego samochodu

Jeśli kupiłeś auto i dowód rejestracyjny poświadcza, że jesteś jego właścicielem, to masz obowiązek wykupić ubezpieczenie OC na ten samochód. To ubezpieczenie jest obowiązkowe dla każdego właściciela auta, a jego brak grozi karami finansowymi. OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni Cię finansowo na wypadek, w którym wyrządzisz komukolwiek szkody za pośrednictwem Twojego pojazdu. To obowiązkowe ubezpieczenie nowego samochodu możesz wykupić w pakiecie z innymi polisami, co zazwyczaj jest zdecydowanie korzystniejsze finansowo.

Ubezpieczenia dodatkowe, które warto wykupić

Oprócz obowiązkowego OC możesz również wykupić ubezpieczenia, które nie są obligatoryjne, jednak w znaczący sposób podnoszą komfort psychiczny korzystania z nowego samochodu:

  • AC (autocasco) to ubezpieczenie samochodu od nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Zakres ubezpieczenia obejmuje samochód i jego wyposażenie na wypadek zniszczenia, utraty, kradzieży. Ochrona ubezpieczeniowa zależy od wysokości składki. AC jest ubezpieczeniem, w którym warto kierować się odpowiednim doborem zakresu ubezpieczenia, a nie tylko jego niską ceną.
  • Assistance to dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa, która gwarantuje posiadaczowi polisy pomoc techniczną, medyczną i informacyjną w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych na drodze.
  • NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Dotyczy ono bezpośrednio ochrony zdrowia i życia osoby ubezpieczonej. Zakres tego ubezpieczenia również zależy od potrzeb osoby, która je wykupuje. NNW często oferowane jest w pakiecie z assistance.

Ubezpieczenia te są dodatkowe, ale naprawdę warto je wykupić. Zapytaj swojego ubezpieczyciela o oferty ubezpieczeń w pakietach, ponieważ takie pakiety zazwyczaj są zdecydowanie bardziej korzystne finansowo. Więcej informacji na temat każdego z tych ubezpieczeń poczytasz w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia każdego z nich.