kalkulator kredytu samochodowego

Kalkulator kredytowy samochodowy – kupujemy miejskiego Volkswagena!

Poleć ten wpis

Chcesz wziąć auto na kredyt? Kalkulator kredytowy samochodowy pozwoli ci oszacować, ile wynosić będą miesięczne raty twojego kredytu samochodowego. Zobacz na przykładzie, jakie są szacunkowe koszty finansowania nowego Volkswagena!

Volkswagen up! – jaką wersję kredytujemy?

W kalkulator kredytowy samochodowy wprowadzamy dane dotyczące wybranego modelu auta – miejskiego Volkswagena up! w wersji beats up! o następujących parametrach:

  • 3-cylindrowy silnik 1.0 TSI o mocy 66kW/ 90KM,
  • manualna, 5-biegowa skrzynia biegów,
  • średnie zużycie paliwa na poziomie 4,70 l/100km,
  • wartość – 53 140 zł.

Jaki rodzaj kredytu samochodowego wybrać?

Jeśli chodzi o rodzaje kredytów, do wyboru mamy kredyt spłacany standardowo (w comiesięcznych ratach), jednoratowo (w dwóch dużych ratach, np. 50/50), balonowo (z wysoką ostatnią ratą) lub w ratach malejących (z wysoką pierwszą ratą). Ciekawą opcją jest stosunkowo nowy rodzaj finansowania pojazdów, czyli tzw. kredyt z wysokim wykupem, na który decydujemy się w przypadku wybranego przez nas Volkswagena up!

Kredyt z wysoką kwotą wykupu zaciągany jest na 3 lub 4 lata, a wkład własny może wynosić od 0% do 30% wartości pojazdu. Istotą tego rodzaju finansowania są stosunkowo niskie miesięczne raty, które pokrywają jedynie utratę rynkowej wartości pojazdu. Pod koniec umowy kredytowej (czyli po 3 lub 4 latach) kredytobiorca może, ale nie musi spłacić do końca samochód, regulując ostatnią ratę finalną. Jeśli osoba biorąca kredyt nie zdecyduje się na finalną spłatę auta, samochód odkupuje bank samochodowy, stając się jego właścicielem.

Kalkulator kredytowy samochodowy – jaki wynik dla Volkswagena up!?

W przypadku kredytu na Volkswagena up! zakładamy, że nasz wkład własny jest zerowy, a kredyt zaciągamy na 4 lata. Roczny limit kilometrów ustalamy na 40 000 km. Przy tych parametrach koszty kredytu szacowane przez samochodowy kalkulator kredytowy przedstawiają się następująco:

  • miesięczna rata – 877 zł,
  • finalna rata – 23 063 zł.

Oznacza to, że po 4 latach spłacimy w kredycie 42 096 zł, a następnie będziemy mogli odsprzedać auto bankowi lub wykupić je za finalną ratę wynoszącą 23 063 zł. Jeśli zdecydujemy się za wykup, całkowita kwota do zapłaty w ramach kredytu wyniesie nas 65 159 zł, co oznacza, że koszty niniejszego kredytu oscylują wokół 12 019 zł.