Najlepszy kalkulator kredytowy samochodowy

Kalkulator kredytowy samochodowy pomoże ci wybrać wysokość raty!

Poleć ten wpis

W czym okaże się pomocny kalkulator kredytowy samochodowy? Jeśli wybierasz nowy model auta i chcesz sfinansować go za pomocą kredytu – kalkulator rat pomoże ci dopasować optymalną kwotę. Sprawdź na przykładzie modelu ŠKODA Superb, jak kształtuje się wysokość raty kredytowej w ofercie ŠKODA Kredyt Niskich Rat.

Z czego składa się kalkulator kredytowy samochodowy?

Miesięczną ratę spłaty kredytu możesz obliczyć w łatwy sposób – robiąc obliczenia na przeznaczonym do tego kalkulatorze. Narzędzie to składa się z trzech suwaków, które możesz dopasowywać do swoich potrzeb. Na górze kalkulatora wyświetla się cena konkretnego modelu. Poniżej znajdują się suwaki pomagające ustalić liczbę rat, procentową wielkość wkładu własnego i roczny limit kilometrów. Po ustawieniu wartości suwaków, kalkulator kredytowy samochodowy szacuje wysokość miesięcznej raty.

Na ile rat możesz rozłożyć swój kredyt?

W zależności od indywidualnych potrzeb, kredyt możesz rozłożyć na dogodną liczbę rat, czyli dokładnie określić czas, który potrzebujesz na spłatę kredytu. Na ŠKODĘ Superb i wszystkie inne modele ŠKODY możesz wziąć kredyt na dwa, trzy lub cztery lata. Dwuletni okres spłacania kredytu generuje 24 raty do spłaty, natomiast czteroletni czas spłacania kredytu to 48 rat do spłacenia. Jeśli decydujesz się na krótszy okres spłaty, to wysokość miesięcznego zobowiązania automatycznie wzrasta.

Czy wkład własny może wynosić 0% ?

Zdarzają się sytuacje, że przy braniu kredytu nie chcesz albo nie możesz wpłacić kwoty wkładu własnego. W zależności od kredytodawcy, możesz różnie ustalić wysokość wkładu własnego. Przy kredycie na ŠKODĘ możesz ustalić nawet zerowy wkład własny. Im wyższa wartość wkładu własnego, tym niższa miesięczna rata za kredyt do spłacenia. ŠKODA oferuje przedział od 0% do 30% wielkości wkładu własnego do wpłacenia na starcie.

Roczny limit kilometrów dopasujesz do swoich potrzeb

Większość kredytodawców jako jedno z kryteriów dopasowania kredytu ustala roczny limit kilometrów, ponieważ klienci przemierzają różne liczby kilometrów i każdy z nich może dopasować ten parametr do odległości, które pokonuje w ciągu roku. Widełki tego parametru rozpinają się pomiędzy wartościami 10 tys. km a 35 tys. km. Wzrost przejechanych kilometrów wpływa na wzrost wysokości miesięcznego zobowiązania.

Przykładowa symulacja miesięcznej raty dla ŠKODY Superb

Za nowy model ŠKODY Superb zapłacisz 90 650 zł. Przy odpowiednim dopasowaniu kredytu, miesięczna rata może wynieść 907 zł. Aby spłacać taką właśnie ratę, musisz ustawić następujące parametry w kalkulatorze rat:

  • liczba rat: 48,
  • wysokość wpłaty wkładu własnego: 25%,
  • roczny limit kilometrów: 20 tys.

Powyższy przykład jest jedną z wielu propozycji i możesz go zmieniać w zakresie, na który pozwala kalkulator kredytowy samochodowy.