Kredyt na samochód dla firm

Kredyt na samochód dla firm – co musisz wiedzieć?

Poleć ten wpis

Jeśli posiadasz własną działalność gospodarczą i chcesz kupić samochód mimo braku odpowiedniej ilości gotówki – rozważ kredyt na samochód dla firm.

 Kredyt na samochód dla firm czy leasing?

W przypadku braku gotówki na samochód masz do wyboru dwie opcje: kredyt na samochód dla firm lub leasing. Główna różnica między tymi dwoma sposobami finansowania polega na tym, że w przypadku kredytu od razu stajemy się właścicielami pojazdu. W przypadku leasingu – właścicielem pojazdu będziesz mógł stać się dopiero po spłacie całej kwoty.

Czy kredyt na samochód dla firm jest dla każdego przedsiębiorcy?

Na kredyt samochodowy decydują się zazwyczaj małe firmy. Głównie dlatego, że duże firmy często potrzebują więcej niż jednego pojazdu i bardziej opłaca im się wziąć pojazdy w leasing, ponieważ odchodzi im wtedy obowiązek zarządzania flotą aut. Zaletą kredytu samochodowego jest natomiast łatwość w dostaniu kredytu. Banki często podejmują decyzję o przyznaniu kredytu w ciągu jednego dnia. Pod uwagę są wtedy brane głównie obroty firmy. Maksymalny termin spłacania kredytu to 8 lat. Minimalny udział kredytobiorcy wynosi 30% – to znaczy, że aby wziąć kredyt samochodowy musisz mieć około 30% wartości samochodu w gotówce. Dzięki temu będziesz mieć niższe oprocentowanie, a co za tym idzie – mniejszą ratę.

Kredyt na samochód dla firm – co bank weźmie pod uwagę?

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, który dopiero rozpoczął swoją działalność gospodarczą. Większość banków uzależnia udzielenie kredytu nie tylko od zdolności kredytowej, ale również od okresu istnienia firmy.

Warunki kredytu samochodowego na firmę są takie same jak dla zwykłych osób fizycznych. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zaciągnięciu konkretnego kredytu samochodowego, przejrzyj wszystkie dostępne na rynku oferty i wybierz tę najkorzystniejszą dla siebie.