Co to jest kredyt na samochód dla firm?

Kredyt na samochód dla firm – to warto wiedzieć!

Poleć ten wpis

Większość właścicieli małych przedsiębiorstw bierze pod uwagę kredyt na samochód dla firm. Sprawdź, jakie są zalety kredytowania samochodu i czym taki kredyt różni się od kredytu obrotowego!

Kredyt na samochód dla firm – dobre rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw!

Przedsiębiorcy, który prowadzą nawet niewielką działalność gospodarczą często decydują się na zakup auta firmowego, aby nie eksploatować swojego prywatnego samochodu. Małe firmy szukają możliwości sfinansowania samochodu nie za gotówkę i w takich przypadkach pomocny okazuje się kredyt na samochód dla firm. Jest to wygodne rozwiązanie, które znajdziesz zarówno w banku, jak i w banku samochodowym.

Kredyt samochodowy – o czym warto wiedzieć?

Kredyt na samochód dla firm jest udzielny tylko pod zakup auta i jest korzystniej oprocentowany, niż kredyt obrotowy. Klient, który chce kupić auto nie za gotówkę może ubiegać się o kredyt w banku i w banku samochodowym. Warto zatem porównać na jakich zasadach kredytu na samochód dla firm udzieli bank, a na jakich zasadach zrobi to bank samochodowy. Bank samochodowy zapewnia klientowi kompleksową ofertę wszystkich produktów – zaczynając od oferty modeli samochodów, przez propozycję kredytu na samochód, a kończąc na pakietach serwisowych, ubezpieczeniowych czy przedłużonej gwarancji.

Czym różni się kredyt na samochód od kredytu obrotowego?

Obie formy pozwalają na sfinansowanie samochodu nie w formie gotówkowej. Kredyt obrotowy jest kredytem, który nie jest przeznaczony na konkretny cel. Przedsiębiorca może go wykorzystać na sfinansowanie różnych działań lub przedmiotów, które pomogą mu w sprawnym prowadzeniu działalności. Pieniędzmi z kredytu obrotowego może pokryć zarówno koszty administracyjne, bieżące wydatki na wyposażenie czy na zakup samochodu. Kredyt obrotowy jest wyżej oprocentowany niż kredyt na samochód dla firm. Sfinansowane dzięki niemu auto nie jest zabezpieczeniem samego kredytu.

Kredyt na samochód dla firm – dodatkowe informacje

W banku samochodowym decyzje o przyznaniu kredytu zapadają względnie szybko i nie wymagają od kupującego całej masy formalności. Wkład własny jest kwotą, którą zazwyczaj można dopasować indywidualnie i zaczyna się np. od 10% wartości samochodu. Sporą zaletą brania kredytu w banku samochodowym jest również szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenia te są zazwyczaj oferowane w korzystnych pakietach i zawierają zarówno podstawowe opcje – OC, jak i rozszerzone pakiety AC, assistance, NNW.