kredyt samochodowy dla firm jest niezbędny

Kredyt samochodowy dla firm – jakie są jego zalety?

Poleć ten wpis

Nie każdy przedsiębiorca chce kupować auto za gotówkę, zwłaszcza, że wiąże się to z jednorazowym, sporym wydatkiem. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być kredyt samochodowy dla firm. Jakie są zalety tego rozwiązania i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kredyt samochodowy dla firm – z czego wynika jego popularność?

Po pierwsze jest to niskooprocentowana opcja, co z punktu widzenia przedsiębiorcy jest bardziej korzystne od standardowego kredytu na dowolny cel. Skąd to niskie oprocentowanie? Wynika to z faktu, że kredytodawca ma zabezpieczenie w postaci auta – może ono przybierać formę cesji prawa z polisy AC i przewłaszczenia. W pierwszym przypadku bank zyskuje pewność, że w razie kradzieży lub zniszczenia auta, środki z polisy będą przeznaczone na spłatę kredytu. Natomiast przewłaszczenie daje kredytodawcy możliwość zajęcia pojazdu, gdy klient nie będzie spłacał rat kredytu. Natomiast klient staje się pełnoprawnym właścicielem pojazdu, gdy spłaci ostatnią ratę za kredyt samochodowy dla firm.

Auto firmowe – czy każdy kredyt samochodowy wygląda tak samo?

Kolejną zaletą kredytu samochodowego dla firm jest elastyczność oferty – klient może indywidualnie z bankiem ustalić wysokość wkładu własnego. Może on wynosić już od 10 procent wartości auta. Co istotne, ofertą kredytowania samochodu firmowego można objąć zarówno nowy pojazd, jak i używany. Nie musi być to jedynie pojazd osobowy, może być to również samochód dostawczy.

Odsprzedaż pojazdu przed spłatą ostatniej raty – czy to możliwe?

Kredyt samochodowy dla firm jest korzystną ofertą również ze względu na możliwość odsprzedaży auta, nawet przed całkowitą spłatą kredytu. Aby tego dokonać, należy udać się z potencjalnym nabywcom do banku, w którym zostanie dokonana cesja umowy. Wtedy będzie mógł on wziąć nowy samochód na podobnych zasadach finansowania.

Jak wygląda standardowa procedura przyznawania kredytu samochodowego dla firm?

Proces udzielania kredytu opiera się na minimalnych formalnościach. Decydując się na kredyt samochodowy udzielany przez instytucje finansowe, jak np. Volkswagen Financial Services, wystarczy:

  • udać się do dealera, gdzie zostanie wybrany konkretny model samochodu.
  • Przy pomocy sprzedawcy wypełnić prosty wniosek kredytowy.
  • Następnie trzeba dopełnić wszelkich formalności, poprzez dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów.
  • Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, należy podpisać umowę i opłacić wkład własny.

W zaledwie 4 krokach można stać się posiadaczem nowego samochodu na kredyt. Warto zatem zapoznać się z tą opcją kredytowania i dopasować ją do swoich potrzeb i oczekiwań.