Kredyt samochodowy – raty i ubezpieczenie w banku samochodowym

Poleć ten wpis

Kupno wymarzonego auta to spory wydatek, przez który często musimy zdecydować się na kredyt samochodowy. Raty mogą mieć różną wysokość, dlatego warto zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku banków. W ostatnich latach popularne stały się banki samochodowe, które oferują specjalne korzyści. Zapoznaj się z ich usługami!

Kredyt samochodowy – raty w banku producenta. Czyli gdzie?

Dla każdego, kto decyduje się na kredyt samochodowy, raty oraz oprocentowanie to nie lada zagwozdki. Najkorzystniejsze warunki kredytu często oferują banki samochodowe, czyli takie, które są związane z producentami aut. Ich największą zaletą jest to, że mają swoje oddziały w salonach dilerskich. Dzięki temu kredyt samochodowy, zakup auta i polisy ubezpieczeniowej możemy załatwić w jednym miejscu, bez odwiedzania kilku placówek.

Kredyt na auto w banku samochodowym – szybko i wygodnie!

Dilerzy samochodowi twierdzą, że przy odrobinie szczęścia cały proces zakupu auta, czyli przyznanie i obliczenie kredytu samochodowego, rat i składki ubezpieczeniowej, można zakończyć podczas jednej wizyty w salonie. Co wpływa na taką sprawność świadczenia usług?

  • Uproszczona procedura przyznania kredytu na auto – musisz jedynie dostarczyć dokumenty potwierdzające Twoje zarobki . Może być to zaświadczenie z zakładu pracy lub kilka ostatnich PIT-ów, jeśli pracujesz w wolnym zawodzie lub na umowę-zlecenie.
  • Wszystkie usługi świadczy jedna firma – dzięki temu unikamy przepływu dokumentów i pieniędzy między bankiem, salonem samochodowym i ubezpieczalnią.
  • Większość „papierkowej roboty” należy do pracownika banku – biegli w swojej pracy eksperci są w stanie przyznać kredyt na samochód nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku.

Jakie korzyści oferują banki samochodowe?

Zwykłe banki, które również udzielają kredytów samochodowych, dają możliwość zaciągnięcia kredytu w obcej walucie lub na auto używane. Takie opcje oferują także banki samochodowe, jednak ich klienci mogą liczyć również na:

  • szybsze procedury przyznania kredytu,
  • kompleksowość usług, czyli kredyt, zakup auta oraz polisy ubezpieczeniowej,
  • oprocentowanie i prowizje niższe niż w zwykłych bankach,
  • okresy kredytowe dopasowane do potrzeb klienta.

Producenci aut oferują w kredytach samochodowych raty stałe, rosnące lub malejące. Wszystko zależy od potrzeb klienta oraz jego wkładu własnego w samochód. Popularne są kredyty samochodowe, w których wkład własny klienta wynosi połowę wartości auta, a druga połowa spłacana jest w ratach dopiero rok po jego zakupie.