Najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne

Które ubezpieczenia komunikacyjne są obowiązkowe?

Poleć ten wpis

Chcesz ubezpieczyć swój samochód i zastanawiasz się, jaką ochronę wybrać? Sprawdź, co musisz wykupić obowiązkowo, a które ubezpieczenia komunikacyjne są ochroną dodatkową!

Ubezpieczenia komunikacyjne, które musisz wykupić

Z puli obowiązkowych ubezpieczeń musisz wykupić jedno, mianowicie OC. Jest to ubezpieczenie, które zapewnia Ci ochronę finansową wtedy, gdy będziesz sprawcą wypadku. Dzięki poduszce bezpieczeństwa OC, to ubezpieczyciel zajmie się wyrównaniem strat, które spowodowałeś. Jednak poza OC są również i inne ubezpieczenia komunikacyjne, które warto wykupić. Wszystkie pozostałe ochrony są już dodatkowe i wybierasz je w zgodzie ze swoimi potrzebami.

Komfort jazdy dzięki ubezpieczeniu AC

AC, czyli inaczej autocasco, to ubezpieczenie, które gwarantuje ochronę finansową w przypadku, jeśli Twój samochód ulegnie zniszczeniu podczas kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciele oferują różne zakresy ochrony, dzięki czemu z łatwością dopasujesz odpowiednie do swoich potrzeb ubezpieczenie.

Pomocne assistance zawsze warto mieć

Ubezpieczenie assistance zapewnia ochronę wtedy, gdy podczas wypadku niezbędna okazuje się różnoraka pomoc. Możesz wykupić assistance, które obejmuje np. pomoc techniczną, medyczną czy informacyjną. Przekłada się to na to, że ubezpieczyciel gwarantuje Ci dostęp do bazy danych z najbliższymi stacjami naprawy pojazdów lub organizuje pomoc medyczną na miejscu zdarzenia, a także rezerwuje Ci nocleg i holowanie zepsutego samochodu.

Pakiety są korzystne!

Pakiety ubezpieczeniowe zazwyczaj są korzystniejsze niż kupowanie polis pojedynczo. Przed wykupieniem tylko jednego ubezpieczenia, zapytaj zatem swojego ubezpieczyciela, czy nie dostaniesz lepszej oferty, decydując się na zakupy w pakiecie.

Przed zakupem ubezpieczenia przeczytaj OWU

OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia to dokument, w którym znajdują się wszystkie uściślenia i doprecyzowania odnośnie zawieranego ubezpieczenia. Za każdym razem warto zapoznać się z treścią tego dokumentu, aby wiedzieć wszystko, co najważniejsze o ubezpieczeniach komunikacyjnych.