ile kosztuje ubezpieczenie seata

Marzy ci się miejski SUV? Sprawdź, ile kosztują zakup i ubezpieczenie SEAT-a Arony!

Poleć ten wpis

Nowy SEAT Arona to crossover zwinny niczym najlepsze auto miejskie. Jednocześnie jest bogaty technologicznie, zapewniając kierowcy komfort i bezpieczeństwo podczas każdej podróży. Marzy ci się zwinny SUV? Zobacz, ile wyniosą cię zakup i ubezpieczenie SEAT-a Arony!

Dlaczego SUV?

SUV to rodzaj samochodów niezwykle uniwersalnych. Tego typu pojazdy bardzo umiejętnie łączą bowiem cechy samochodu osobowego z autem terenowym. Oznacza to, że są tak ekonomiczne i zwinne jak miejskie auta osobowe, a jednocześnie dobrze radzą sobie w terenie, zapewniając pasażerom wyższy komfort podróżowania niż w przypadku surowych terenówek.

Zakup i ubezpieczenie SEAT-a u producenta

Załóżmy, że interesuje nas zakup Arony u dealera w ramach kredytu z niskimi miesięcznymi ratami (więcej informacji o tym rodzaju kredytu znajdziesz w poprzednich wpisach). Ubezpieczenie seata również chcemy wykupić u producenta pojazdu, dzięki czemu miesięczne raty ubezpieczenia samochodu zostaną wliczone w miesięczne raty kredytu. Finansowany przez nas model SEAT-a to Arona Xcellence – 1.0 TSI 95 KM (70 kW), 5 -biegowa skrzynia manualna, START/STOP – o wartości 79 413 zł. Ile wyniesie rata kredytu i koszt ubezpieczenia seata?

Miesięczna rata kredytu samochodowego – 3 najważniejsze parametry

To, ile wyniesie miesięczna rata kredytu za SEAT-a Aronę, zależy od 3 podstawowych parametrów:

  • wysokości wkładu własnego (0%–30% wartości auta),
  • okresu kredytowania (3 lub 4 lat),
  • limitu przejechanych kilometrów (10 000–40 000 km).

Załóżmy, że wpłacamy minimalny wkład własny w kredycie (10% wartości Arony), kredyt bierzemy na 4 lata, a limit przebiegu ustalamy na 40 000 km, bo Arona będzie służyła nam również do dalekich, zagranicznych podróży. Przy powyższych parametrach miesięczna rata kredytu wynosi 976 zł.

Ubezpieczenie seata – ile wynosi?

Finansując zakup Arony u producenta, czyli w ofercie SEAT FINANCIAL SERVICES, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok dostajesz w pakiecie. Roczna wartość ubezpieczenia komunikacyjnego (zawierającego OC, AC, NNW i Assistance) wynosi 2 462 zł, a jako że zakup samochodu finansujesz u dealera, ubezpieczenie seata bez problemu możesz rozłożyć na 12 rat, które następnie zostaną wliczone w miesięczne raty kredytu (oznacza to, że miesięczna rata kredytu w wysokości 976 zł zawiera w sobie także raty ubezpieczeniowe).