pakiet ubezpieczeniowy

Pakiet ubezpieczeniowy – dlaczego warto?

Poleć ten wpis

Posiadanie ubezpieczenia OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, to obowiązek każdego kierowcy, a jego niedopełnienie skutkuje wysoką karą pieniężną. Jednak OC nie chroni kierowcy przed zdarzeniami losowymi, w wyniku których uszkodzeniu może ulec samochód, lub przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, np. uszkodzeniami ciała. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na kompleksowy pakiet ubezpieczeniowy tak, by na drodze nic nas nie zaskoczyło!

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych – czym się różnią?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych, które zakupić można zarówno oddzielnie, jak i decydując się na pakiet ubezpieczeniowy:

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie obowiązkowe dla wszystkich rodzajów samochodów (nowe i używane), chroniące ubezpieczonego na wypadek wyrządzenia szkód innym pojazdom. W takim przypadku to towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty wyrządzonych przez kierowcę szkód. OC obejmuje również np. sytuacje, gdy auto zaparkowane na parkingu zapłonie, a ogień przeniesie się na sąsiednie samochody. Tego typu ubezpieczenie uwzględnia także sytuacje potrącenia pieszego.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie od szkód wyrządzanych pojazdowi przez samego właściciela pojazdu (uszkodzenie, zniszczenie), ale także w wyniku zdarzeń niezależnych od niego – kradzieży, działania sił przyrody, dewastacji itp.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które przydarzyć się mogą zarówno kierowcy, jak i pasażerom, np. podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, tankowania na stacji benzynowej, otwierania i zamykania pojazdu, naprawy pojazdu w miejscu zdarzenia itp.

Assistance

Ubezpieczenie, zapewniające pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach podczas podróży, np. w przypadku awarii, kradzieży lub wypadku. Tego typu ubezpieczenie obejmuje zazwyczaj pomoc w naprawie samochodu w miejscu zdarzenia, zapewnienie auta zastępczego, pomoc przy zmianie koła, holowanie auta po awarii, transport pasażerów i kierowcy itp.

Pakiet ubezpieczeniowy – jakie są plusy tego rozwiązania?

Pakiet ubezpieczeniowy zapewnia kierowcy i jego pasażerom kompleksową ochronę przed wachlarzem nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą wydarzyć się na drodze. Najpopularniejszym rodzajem pakietu ubezpieczeniowego jest opcja OC + AC + NNW, jednak dodatkowo można ubezpieczyć także swój majątek – dom lub mieszkanie. W takiej sytuacji zyskujemy kompleksową ochronę dla całej rodziny, a dodatkowo, przy dużych pakietach, ubezpieczyciele często oferują dodatkowe bonusy, np. w postaci gratisowego ubezpieczenia assistance. W efekcie pakiet ubezpieczeniowy okazuje się opcją tańszą, niż w przypadku zakupu każdego z ubezpieczeń oddzielnie.