najlepszy kalkulator leasing na samochód

Poznaj podstawowe zmienne, które wyliczy dla ciebie kalkulator. Leasing będzie łatwiejszy!

Poleć ten wpis

Nie wiesz, do czego służy kalkulator? Leasing może okazać się łatwiejszy do zrozumienia, jeśli poznasz to proste narzędzie. Kalkulator pomoże ci wyznaczyć parametry, dzięki którym spłata leasingu będzie łatwiejsza.

Sprawdź, w czym pomoże ci kalkulator. Leasing będzie prostszy.

Jednym z pierwszych i podstawowych narzędzi, które pomogą ci określić wysokość raty miesięcznej będzie prosty, internetowy kalkulator. Leasing obliczany na jego podstawie pokaże ci, co wpływa na wysokość miesięcznej raty i co pomoże dobrać jej optymalną wysokość.

Leasing – co to takiego?

Leasing to dogodna forma finansowania zakupu np. nowego samochodu. Decydując się na leasing zawierasz umowę leasingową, na podstawie której odpłatnie korzystasz z nowego samochodu. Podczas trwania umowy właścicielem samochodu cały czas jest leasingodawca. Po jej zakończeniu i uregulowaniu wszystkich należności, zazwyczaj możesz oddać auto lub zdecydować się na jego wykupienie na preferencyjnych warunkach.

Od czego zależy wysokość rat leasingowych?

Wysokości raty leasingowej na auto zależy od szeregu czynników. Pierwszym i podstawowym jest model auta, które wybierzesz, ponieważ od jego wartości jest ustalana wysokość całkowitej opłaty. Ponadto, na wysokość raty leasingu wpływają parametry, które jesteś w stanie samodzielnie ustalić za pomocą kalkulatora. Parametry te mogą zmieniać się w zależności od leasingodawcy, jednak podstawowymi są:

  • okres finansowania,
  • opłata wstępna,
  • roczny limit kilometrów.

Na ich podstawie możesz wstępnie ustalić, jak wysoką ratę leasingu będziesz spłacać.

Na jaki czas możesz wziąć leasing?

Leasingodawcy zazwyczaj sami podają okresy finansowania. Możesz wybrać np. pomiędzy trzema opcjami: na 24 miesiące (dwa lata), na 36 miesięcy (trzy lata) lub na 48 miesięcy (cztery lata). Im krótszy okres leasingowania, tym wyższa opłata miesięczna. Dopasowujesz długość trwania umowy do swoich potrzeb i możliwości.

Czy opłata wstępna jest niezbędna?

Firmy udzielające leasingu decydują, jakiej wysokości opłatę wstępną możesz wpłacić. Zazwyczaj są to przedziały od 0% do 30%, z których możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Wraz ze wzrostem kwoty, którą wpłacisz jako wstępną, zmniejsza się wysokość miesięcznej opłaty za leasing. Komfortowym rozwiązaniem jest to, że nie musisz wpłacać nic jako opłaty wstępnej i nadal masz szansę uzyskać leasing na wybrany samochód.  

Limit kilometrów – czy to ma wpływ na wysokość miesięcznej spłaty?

Wraz z eksploatowaniem auta zwiększa się stopień jego zużycia. Naturalnym następstwem będzie zatem zwiększanie się miesięcznej raty wraz z ilością przejechanych kilometrów. Zazwyczaj podawane są przedziały na trzy roczne limity przejechanych kilometrów – do 20 tys. km, do 30 tys. km, do 40 tys. km.