co to jest leasing samochodowy kalkulator

Wybierasz leasing samochodowy? Kalkulator jest narzędziem, które ułatwi ci oszacowanie raty

Poleć ten wpis

Decydujesz się na leasing samochodowy? Kalkulator leasingowy dalej stanowi dla ciebie zagadkę? Przekonaj się, że to bardzo pomocne narzędzie, które w prostych krokach pomoże ci obliczyć ratę leasingu.

Wybierz korzystny leasing samochodowy. Kalkulator rat na pewno ci to ułatwi

Leasing samochodowy jest wygodną opcją dla tych, którzy nie chcą kupować auta za gotówkę, a chcą korzystać z udogodnień posiadania nowego auta. Jeszcze przed wizytą w salonie możesz łatwo oszacować, ile wyniesie cię miesięczna rata za leasing samochodowy. Kalkulator leasingu jest narzędziem, które na pewno ci w tym pomoże.

Z czego może składać się kalkulator leasingowy

Każdy leasingodawca może inaczej skonfigurować kalkulator leasingu. Najczęściej dobierane parametry to:

  • opłata wstępna,
  • okres finansowania,
  • roczny limit kilometrów.

Wysokość opłaty wstępnej w leasingu samochodowym

Wysokość opłaty wstępnej, którą możesz wpłacić na początku umowy leasingowej jest określana procentowo i obliczana na podstawie wartości danego modelu samochodu. Leasingodawca określa procentową wysokość kwoty, którą możesz wpłacić i zazwyczaj są to wartości w przedziale od 0% do 30%.

Długość okresu finansowania w leasingu

Czas, na jaki możesz zawrzeć umowę leasingową jest z góry określony przez firmę leasingową i zazwyczaj obejmuje kilka przedziałów czasowych, np. leasing na 2, na 3 albo na 4 lata.

Eksploatacja auta zależny m.in. od tego, ile kilometrów w ciągu roku przejedziesz

Na podstawie rocznego limitu kilometrów leasingodawca oblicza stopień eksploatacji auta, co z kolei umożliwia mu wyliczenie szacunkowej wartości samochodu po okresie leasingu.

Przykładowa konfiguracjach kalkulatora leasingowego dla Volkswagena Golfa

Załóżmy, że chcesz wziąć w leasing samochodowy nowego Volkswagena Golfa, który kosztuje 61 520 zł (cena brutto). Prześledź trzy przykładowe propozycje, które możesz wybrać na leasingu tego modelu. Dla każdej z poniższych propozycji stały jest współczynnik rocznego limitu kilometrów, który wynosi 20 tys.

  • Jeśli myślisz o leasingowaniu tego modelu na 4 lata, a dodatkowo nie chcesz wpłacać opłaty wstępnej, to miesięczna rata wyniesie cię 731 zł.
  • Z kolei, jeśli zastanawiasz się nad leasingiem na 4 lata, ale wpłacisz opłatę wstępną w wysokości 30%, to miesięczna opłata leasingowa wyniesie cię 381 zł.
  • Jeśli natomiast chcesz wziąć leasing tego samego modelu na 2 lata, ale wpłacisz 30% opłaty wstępnej, to twoja miesięczna rata wyniesie 357 zł.