Dobre ubezpieczenie nowego auta

Wybierz dobre ubezpieczenie nowego auta

Poleć ten wpis

Obowiązkowe ubezpieczenie nowego auto to oczywiście OC, czyli odpowiedzialność cywilna, ale czy na tym warto zakończyć pakiet ubezpieczeniowy? Sprawdź, co jeszcze możesz wykupić, aby mieć pewność, że auto jest naprawdę odpowiednio ubezpieczone!

Ubezpieczenie nowego auta – o tym pamiętaj!

Ubezpieczenie OC to absolutne minimum, które musi opłacić każdy kierowca. Jednak oprócz niego są dostępne AC (autocasco), assistance czy NNW. Te cztery ubezpieczenia tworzą solidną bazę ubezpieczeń i zapewniają szeroki wachlarz pomocy w razie niespodziewanych wypadków na drodze. Jednak jeśli chcesz, aby ubezpieczenie nowego auta było szersze – zapoznaj się z dodatkowymi opcjami, np. z ubezpieczeniem spłaty kredytu czy ubezpieczeniem straty finansowej.

Autocasco – ubezpieczenie od zdarzeń losowych

Jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które gwarantuje ochronę pojazdu i wyposażenia w razie zniszczenia, kradzieży lub utraty auta. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres tego ubezpieczenia, więc bez przeszkód wybierzesz tę wersję, która najbardziej będzie Ci pasowała.

Assistance – na wypadek niespodziewanego zdarzenia w podróży

To kolejne z puli ubezpieczeń dodatkowych. Gwarantuje uzyskanie pomocy w przypadku zaistnienia niespodziewanych zdarzeń losowych np. podczas podróży. Zakres ochrony wynikającej z assistance jest naprawdę spory i obejmuje zarówno pomoc techniczną, jak i medyczną pasażerów, można go dopasować do swoich preferencji.

NNW – aby nie martwić się o zdrowie i życie

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje ochroną życie i zdrowie człowieka, który może ulec wypadkowi. Wysokość odszkodowania jest zawsze wypłacana adekwatnie do szkody, którą poniósł ubezpieczony i oceniana jest przez rzeczoznawców. NNW to również ubezpieczenie nieobowiązkowe.

Dodatkowe ubezpieczenia, które warto rozważyć

Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte nie tylko pojazdy i ludzie, ubezpieczyć możesz również sam kredyt. Mowa wtedy o ubezpieczeniu spłaty kredytu, które pomoże Ci wywiązać się ze zobowiązań kredytowych w przypadku wystąpienia Twojej niezdolności do pracy lub innych niespodziewanych zdarzeń losowych. Do takich nieszczęśliwych zdarzeń można zaliczyć np. chorobę, która uniemożliwi Ci kontynuowanie normalnej pracy zarobkowej. Oprócz tego możesz wykupić ubezpieczenie straty finansowej, które pomoże Ci w razie, gdy spłacane w kredycie auto zostanie skradzione lub zniszczone.