Ubezpieczenie seat - gdzie kupić?

Zagraniczne podróże? Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie. Seat daje ci taką możliwość!

Poleć ten wpis

Podróżujesz dużo po Polsce, ale również zdarzają ci się wyjazdy za granicę? Zatem twoje OC powinno działać nie tylko na terenie kraju. Sprawdź, jaka ochrona obowiązuje za granicą i jakie jest najlepsze ubezpieczenie! Seat oferuje korzystny pakiet zagraniczny Zielona Karta –  zobacz, czego on dotyczy.

Zagraniczne podróże i korzystne ubezpieczenie? Seat ci to umożliwia

Zielona Karta to nazwa ubezpieczenia, które możesz wykupić razem z autem już w firmowym salonie. Takie rozwiązanie przyda się na pewno tym, którzy planują częste podróże za granicę i wiedzą, że standardowe OC nie obejmuje krajów, do których się wybierają. Zielona karta to gwarancja na tego typu ubezpieczenie. Seat wraz firmą ubezpieczeniową Allianz oferuje pakiet, który zapewni komfort podróżowania za granicą bez martwienia się o ubezpieczenie OC.

Zielona Karta – co to takiego i gdzie obowiązuje?

Zielona Karta, czyli Międzynarodowa Karta Ubezpieczenia Samochodowego, to ubezpieczenie OC, obowiązujące w krajach europejskich, w których nie jest aktywne twoje podstawowe OC. Lista krajów jest zmienna i widnieją na niej państwa, które podpisały Porozumienie Wielostronne. Obywatele państw, które są sygnatariuszami tego porozumienia, mogą poruszać się po terytorium tychże krajów bez konieczności dokupywania Zielonej Karty. Ten rodzaj ubezpieczenia obowiązuje w kilku krajach europejskich, jednak aktualna lista wciąż się zmienia, dlatego warto sprawdzić ją przed planowana podróżą.

Zielona Karta – to ubezpieczenie, które wykupisz dla swojego Seata już w salonie!

Zieloną Kartę dla swojego nowego Seata możesz wykupić już w salonie, a Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które możesz wybrać, to np. Allianz. Zieloną Kartę możesz wykupić razem z podstawowym pakietem OC, jeśli wiesz, że będziesz podróżował do krajów, w których Zielona Karta nie obowiązuje. Ochrona wynikająca z Zielonej Karty może trwać od 15 dni do jednego roku.

Za co odpowiada zielona Karta?

TU, które wystawia Zieloną Kartę jest zobowiązane do przejęcia skutków ekonomicznych wyrządzonej przez ciebie szkody w ruchu drogowym poza terytorium Polski, ale na obszarze, na którym obowiązuje Zielona Karta. Wszystkie szczegóły na temat wysokości kwot i dokładnych zakresów ubezpieczenia znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy) ubezpieczyciela.

Co jeszcze wynika z posiadania Zielonej Karty?

Jeśli spowodujesz wypadek na terytorium kraju, w którym obowiązuje zielona Karta, to procedowanie odszkodowania odbywa się zgodnie z ustaleniami wytyczonymi przez państwo, w którym doszło do zdarzenia. Dodatkowo, jeśli w danym państwie nie obowiązują inne regulacje, to podstawą do wypłacenia odszkodowania z Zielonej Karty jest:

  • szkoda powstała podczas wsiadania do pojazdu lub wysiadania z niego,
  • szkoda powstała podczas załadowywania lub rozładowywania pojazdu,
  • szkoda powstała podczas zatrzymania lub postoju pojazdu.