zakup samochodu na kredyt - ubezpieczenie kredytu

Zakup samochodu na kredyt? Poznaj dodatkowe ubezpieczenia dotyczące samego kredytu

Poleć ten wpis

Wiesz już, że zakup samochodu na kredyt to coś, co chcesz zrealizować w ciągu najbliższych miesięcy? Sprawdź, jakie dodatkowe ubezpieczenia kredytu możesz wykupić, aby czuć się pewnie przez cały okres spłaty zobowiązania.

Zakup samochodu na kredyt – z czym się wiąże?

Kredyt na samochód jest komfortową opcją, która pozwala na korzystanie z nowego samochodu w momencie, w którym nie możesz w całości sfinansować zakupu z pieniędzy w gotówce. Oczywiście do planowania kredytu należy podchodzić z rozwagą i jego wysokość zaprojektować tak, aby bez przeszkód spłacać raty przez cały okres trwania umowy. Jeśli jednak chcesz mieć spokojną głowę, nawet w obliczu niesprzyjających sytuacji losowych, ubezpiecz dodatkowo kredyt na samochód. W takim przypadku zakup samochodu na kredyt będzie jeszcze bardziej komfortowym sposobem sfinansowania auta.

Podstawowe ubezpieczenia samochodu

Kupno nowego samochodu wiąże się również z jego ubezpieczeniem. Zapewni ci ono pomoc finansową w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Do podstawowej i obowiązkowej ochrony należy OC (odpowiedzialność cywilna), a dodatkowymi ubezpieczeniami są: AC (autocasco), NNW (następstwo nieszczęśliwych wypadków), Assistance. Czy jest coś jeszcze? Oczywiście!

Na czym polega ubezpieczenie spłaty kredytu?

Zdarzenia losowe potrafią mieć długofalowe oddziaływanie na nasze życie i w żaden sposób nie da się ich przewidzieć. Jeśli przydarzy ci się ciężka lub przewlekła choroba, która uniemożliwi kontynuowanie dotychczasowej pracy lub inne nieprzewidywalne zdarzenie, wpłynie to zapewne na planowanie domowego budżetu. Na wypadek takich nieprzewidzianych sytuacji możesz zabezpieczyć się w naprawdę prosty sposób – wykupując ubezpieczenie spłaty kredytu. Takie rozwiązanie jest asekuracją spłaty kredytu w przypadku choroby, niezdolności do pracy, ale również nieprzewidzianych wypadków losowych.

Co to jest ubezpieczenie ryzyka utraty pracy?

Jeśli nie chcesz brać kredytu na zakup samochodu, ponieważ obawiasz się możliwości utraty pracy – skorzystaj z ubezpieczenia ryzyka utraty pracy. Zaasekurujesz w ten sposób spłatę kredytu na wypadek takiego niefortunnego zdarzenia. Składka ubezpieczeniowa, którą zapłacisz każdego miesiąca razem z kredytem będzie niewielka, a zapewni ci spokój i bezpieczeństwo finansowe. Dla wszystkich, którzy chcą czuć się pewnie, niezależnie od niespodziewanych zdarzeń losowych, ubezpieczenie ryzyka utraty pracy jest dobrym rozwiązaniem.